Chroń swoje oczy każdą porą roku!

Chroń swoje oczy każdą porą roku!

Okulary przeciwsłoneczne? Dlaczego je w ogóle nosimy? Przed czym tak naprawdę chronimy nasze oczy? Jakie są korzyści noszenia okularów przeciwsłonecznych? Czy naprawdę są niezbędne czy to tylko może modny dodatek? Zapraszam do lektury tekstu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Szkodliwe promieniowanie UV

Szkodliwe promieniowanie doprowadza do różnych choroby oczu często związanych z degeneracją plamki żółtej, czyli punktu na siatkówce oka, dzięki któremu widzimy precyzyjnie i z odpowiednią ostrością
Autor zdjęcia: taylormackenzie

Zadziwiającym jest fakt, że światło słoneczne jest sprawcą pogarszania się naszego wzroku. Większość z nas pewnie myśli, że długie siedzenie przy komputerze czy oglądanie telewizji działają niekorzystnie na nasz wzrok, natomiast wielu ludzi zapomina o słońcu. Szkodliwe promieniowanie UV jest niebezpiecznym, cichym wrogiem. Najgroźniejsze promieniowanie dla oczu występuje w porze jesiennej, natomiast dla skóry – w lato. Tak samo jak chronimy naszą skórę wmasowując preparaty przeciwsłoneczne, tak samo powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne podczas słonecznych dni, które występują w Polsce w każdej porze roku – nawet zimie. Pamiętaj o kupnie okularów przeciwsłonecznych dla swojego dziecka, ponieważ dzieci mają szersze źrenice i bardziej przejrzyste soczewki, dzięki czemu chłoną więcej światła niż dorośli.

Choroby oczu i profilaktyka

Szkodliwe promieniowanie doprowadza do różnych choroby oczu często związanych z degeneracją plamki żółtej, czyli punktu na siatkówce oka, dzięki któremu widzimy precyzyjnie i z odpowiednią ostrością. Zbyt silne światło słoneczne może powodować zaćmę oraz raka wrażliwej skóry wokół oczu co prowadzi do rekonstrukcyjnych operacji powiek. Najgroźniejszą chorobą wywołaną przez promienie UV jest czerniak, który uszkadza siatkówkę i tęczówkę oka (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerniak_(nowotwór)). Jak skutecznie ominąć niepożądane choroby? Odpowiedź jest prosta – zakup okulary przeciwsłoneczne już dzisiaj i noś je w słoneczne dni, nawet zimą niekonieczne wtedy, gdy jest ciepło (o czym także tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html).