Od Dicaprio do McConaugheya – czyli jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać

Od Dicaprio do McConaugheya – czyli jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać

Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne męskie mogą tylko i wyłącznie pozytywnie wpływać na wygląd męskiej twarzy. Dlatego też przed ich zakupem warto wejść w posiadanie wiedzy odnośnie kształtu twarzy jakim dysponujemy oraz wiedzy na temat tego jaki kształt oprawek najbardziej temu właśnie kształtowi odpowiada. Inne bowiem okulary powinniśmy nosić mając kształt twarzy Leonarda Dicaprio (twarz okrągłą), inny gdy jest to kształt twarzy Jaka Gyllenhaala (owalny), Ryana Goslinga (trójkątny), czy też kształtem twarzy Brada Pitta (kwadratowy) i Matthew McConaugheya (prstokątny). Dysponując już odpowiednio dobranymi, markowymi (zaopatrzonymi w odpowiednie filtry) okularami przeciwsłonecznymi może ruszyć na podbój świata. A przynajmniej spróbować.

Kiedy nosić okulary przeciwsłoneczne

Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne męskie mogą tylko i wyłącznie pozytywnie wpływać na wygląd męskiej twarzy
Autor zdjęcia: Luis Hernandez – D2k6.es

Oczywistym jest, iż okulary przeciwsłoneczne męskie służą na pierwszym miejscu do ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV (więcej: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Meskie-417.html); promieniowaniem, które dociera do naszych oczu nawet wówczas kiedy słońce jest skryte za chmurami. Jaki z tego płynie wniosek? Okulary słoneczne można z powodzeniem nosić zarówno w dni bezchmurne jak i w dni pochmurne, niezależnie od tego czy jest to lato, jesień, wiosna a i nawet zima. O czym warto jednak pamiętać okulary przeciwsłoneczne męskie należy zdejmować w pomieszczeniach (chociażby dlatego, że ich obecność na nosie może pogarszać widoczność) , nie powinny one również znajdować się na nosie w restauracyjnym ogródku, czy też podczas witania się, czy też podczas rozmowy. Co ciekawe, te same zasady nie obowiązują kobiet. Być może dlatego, ze w przypadku pań okulary słoneczne bardzo często występują jako element biżuterii.

Tytułem podsumowania. Okulary słoneczne pełnią dwie podstawowe funkcje. Jedną z ich, tą ważniejszą, jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem, dlatego też okulary przeciwsłoneczne warto nosić nawet w sytuacji w której słonce skryte jest za chmurami. Z drugiej natomiast strony okulary stanowią dopełnienie naszego wizerunku, dlatego też warto zadbać o to aby były one dobrze dobrane do kształtu twarzy.