Okulary przeciwsłoneczne zawsze modne i praktyczne

Okulary przeciwsłoneczne zawsze modne i praktyczne

Historia pojawienia się okularów przeciwsłonecznych sięga roku 1929, kiedy to pierwszy raz zagościły na rynku amerykańskim. Lata pięćdziesiąte pamiętają oprawki przypominające kocie oczy. Natomiast lata sześćdziesiąte zasłynęły z owalnych okularów przeciwsłonecznych, które upodobał sobie John Lennon. Do dzisiaj noszą nazwę lenonki i są niezmiennie lubiane nie tylko przez fanów członka wokalisty zespołu Beatles. Aby wyglądać dobrze w okularach przeciwsłonecznych, trzeba je odpowiednio dobrać do swojego owalu twarzy, dzięki temu zostanie osiągnięty doskonałe efekt.

Okulary przeciwsłoneczne i ich walory

  • Historia pojawienia się okularów przeciwsłonecznych sięga roku 1929, kiedy to pierwszy raz zagościły na rynku amerykańskim
    Autor zdjęcia: davharuk

    Ochrona oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, dzięki wyposażeniu ich w odpowiednie filtry.

  • Doskonały dodatek do ubioru nie tylko kobiety, ale także mężczyzny.
  • Podkreślają naturę i styl ich właściciela.
  • Bogata kolorystyka i kształty oprawek.

Na rynku królują okulary przeciwsłoneczne wzorowane na dawny styl stanowiący połączenie pełnych oprawek z prostymi delikatnymi zausznikami i owalnymi soczewkami. Całość prezentuje się bardzo elegancko i może sprostać wymaganiom wielu pań. Nadal w modzie są oprawki prostokątne, które swoim klasycznym kształtem zjednują wielbicieli w różnym wieku.

W każdym sezonie pojawiają się nowe wzory, największymi propagatorami są gwiazdy telewizji i kina, które potrafią świetnie wypromować niecodzienne stylizacje. Ostatnio można było zauważyć szkła cięte w siedmiokąty, jest to wyzwanie dla odważnych, lubiących bawić się modą. Jednak okulary przeciwsłoneczne to nie tylko zgrabny dodatek, ale także praktyczny element, wiedzą o tym kierowcy, którzy korzystają ze szkieł z polaryzacją. Dzięki nim nie borykają się z refleksami świetlnymi, odbitym światłem od wody i szkła, podczas jazdy czują się komfortowo i bezpiecznie.